INFOLINIA DLA OWCA 801 066 044
Strona główna
wyczyść

Ile kosztuje OC??

Jak wynika z ostatnich kalkulacji przytoczonych w Dzienniku Ubezpieczeniowym, w ciągu ostatnich 3 miesięcy koszt ubezpieczenia OC wzrósł – średnio - o 25%. Sytuacja ta dotyczy w zasadzie wszystkich ubezpieczycieli i jest czymś czego należało się spodziewać.

Mimo, że – potocznie – wydaje się nam, że ubezpieczenia komunikacyjne nie są tanie, to prawda jest taka, że ich ceny w Polsce ...

Jan Grzegorz Prądzyński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) zwraca uwagę, że te podwyżki nie są jednakowe dla wszystkich klientów; w większym stopniu dotykają klientów szkodowych lub takich, którzy, potencjalnie, mogą takimi być czyli np. kierowców młodych, z małym doświadczeniem. Elementów różnicujących cenę ubezpieczenia OC jest oczywiście więcej, począwszy od miejsca rejestracji auta.

To wszystko należy mieć na względzie spotykając się z opiniami klientów, którzy uważają, że oferowane im ubezpieczenie komunikacyjne jest za drogie. Czas niskich cen tego ubezpieczenia już powoli się kończy i dotyczy to całego rynku w Polsce. Mimo tego, oferta Link4 oraz MTU, należy wciąż jeszcze do najbardziej konkurencyjnych cenowo na rynku.

Jeśli chodzi o Link4, to wg ostatniego badania Comperii, najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne dla 38-letniej warszawianki w pakiecie OC + AC + NNW + assistance oferuje właśnie Link4.

Modelowym klientem była 38-letnia zamężna kobieta, posiadająca 2 dzieci, zamieszkała na Białołęce w Warszawie. Założono, że chce ubezpieczyć Fiata Pandę 1,1 Actual o wartości 8 tys. zł oraz przyjęto, że posiada 60-procentowe zniżki.

Mikołaj Fidziński, analityk Comperia.pl, skomentował wyniki rankingu: "Obecnie najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego znajdziemy w Link4. Tu łączna składka wyniesie 886 zł. Na podium znalazły się jeszcze Proama (składka 940 zł) oraz Axa (977 zł), a pierwszą piątkę uzupełniła Aviva (982 zł) oraz PZU (1,01 tys. zł)".

rozwiń
v. 2.20  z 2016-02-15
powered by Blue Media